Microsoft Bing ekibi tüm dünyada koronavirüsü (COVID-19) enfeksiyonlarını izlemek için bilgilendirici web sitesi oluşturdu.

Microsoft Bing Büyüme ve Dağıtım Genel Müdürü Michael Schechter, “Bing milletinin birçoğu geçtiğimiz hafta COVID19 bilgileri için bir haritalama ve yetkili haber kaynağı oluşturmak için çalıştı.” Dedi.

Corona virüsü, tüm insanların merak ettiği konulardan bir tanesi. Herkes, Corona virüsü ile ilgili güncel bilgilere sahip olmak, kaç kişinin hayatını kaybettiğini ya da bu virüsten kurtulduğunu öğrenmek istiyor. Bing.com/covid adresinden erişilebilen web sitesi temel bir izleyicidir. Dünyadaki her ülke için güncel enfeksiyon istatistiklerini gösterir.

Microsoft

Microsoft’un yeni hizmetini Bing ekibi oluşturdu. Gayet basit bir arayüze sahip olan internet sitesi; toplam vaka, ölüm sayısı ve kurtulanların istatistiklerini sağlıyor. Ülkeler bazında bir de interaktif haritaya sahip olan internet sitesi, ülkelerin üzerinde tıklandığında da o ülke ile ilgili istatistikleri gösteriyor.

Microsoft’un Corona virüsü sitesi, böyle görünüyor;

Corono Virüsü Türkiye

Microsoft’un Corona virüsü sitesinin etkileyici yanlarından bir tanesi de sol tarafa bulunan menü. Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz üzere bu menü, Corona virüsü vakaların görüldüğü ülkeleri vaka sayısına göre sıralıyor. Bu ülkelerden herhangi bir tanesinin üzerine tıkladığınızda ise o ülke ile ilgili yapılan Corona virüsü haberlerini ve konuyla ilgili videoları görüntüleyebiliyorsunuz.

Microsoft Covid 19

Microsoft’un Bing ekibi tarafından yapılan açıklamalarda bu internet sitesinde görüntülenen verilerin; Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC) ve Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) gibi yetkili kaynaklardan alındığını açıkladı. Böylelikle Microsoft, şu sıralar hayli yaygın olan bilgi kirliliğinin önüne geçmiş olacak.

Corona virüsünün yayılmaya başladığı ilk günden beri sizlere aktardığımız istatistikleri Johns Hopkins Üniversitesi aracılığıyla sağlıyorduk. Microsoft’un girişimiyle birlikte artık ikinci bir kaynağımızın daha olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Google‘ın da Corona virüsü ile ilgili bir internet sitesi üzerinde çalıştığı ve bu internet sitesinin fazlasıyla detaylı olacağı şu sıralar konuşulanlar arasında yer alıyor.

Raporlara göre , Google’ın web siteleri bir enfeksiyon izleyici ve haber portalından daha fazlası olacak ve ayrıca COVID-19 semptomları, hastalıkla ilişkili riskler ve yerel test merkezleri hakkındaki bilgileri de içerecek.

Google’ın web sitesi, alfabe iştiraki olan ve sağlık hizmetlerine odaklanan Verily tarafından inşa ediliyor. Başkan Trump, şu anda sitede 1.700’den fazla mühendisin çalıştığını söyledi.

2019 yılının Aralık ayında Çin’de başlayan COVID-19 salgını, şimdi 168.000’den fazla insanı enfekte etti ve yaklaşık 6.500 kişiyi öldürdü.

Kaynak: https://www.zdnet.com/article/microsoft-bing-team-launches-covid-19-tracker/
Kaynak: https://www.webtekno.com/microsoft-corona-virusu-internet-sitesi-h87948.html