Lenova G50-70 modellerinde Windows 7 yüklendikten sonra Wi-fi modülünü açmak için yazılım gerekmektedir. Kimi Laptop üreticileri bunu donanımsal olarak bir tuş işleviyle yerine getirirler. Kimi üreticilerde bunu yazılımsal olarak yaparlar.

Donanımsal olarak yapılan Wi-Fi anahtarları format atıldıktan sonra açılması daha kolaydır. Bunun için yapmanız gereken Wi-Fi driverını yüklemek ve ilgili Wifi anahtarını Laptopun hangi köşesinde ise oradan açmak.

Yazılımsal olarak yapılan Wi-Fi anahtarları ise daha komplike olabiliyor. Örnek Windows 7 yüklediğiniz bir makinede Wi-Fi driverını yüklemiş olsanız bile wi-fi modülü aktif olmayacaktır. Herhangi bir Wifi anahtarıda olmadığı için açmak için uzun uğraşlar gerekecektir.

Ne yazık ki Lenova G50-70 serisi bir bilgisayarda da aynı sorun mevcut. G50-70 20351 model seri de Windows 7 yüklendikten sonra Wifi aktif olmuyor. Bunun için aşağıdaki işlemi gerçekleştirmeniz gerekli.

Çözümü

İlgili modelin web sitesinden Wi-Fi driverını indirin ve kurun. Daha sonrasında Lenovo Energy Manager 7.0.3.9 dosyasını indirip bilgisayarınıza kurun. Kurulum işlemi bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın. Açılan bilgisayarda FN+F7 tuşlarını bastıktan sonra ekrana aşağıda ki gibi bir pencere gelecektir. Buradan istediğiniz aygıtı aktif edebilirsiniz

wifi energy management.JPG