Merhabalar,

Bugünki konumuz iPhone ve iPad gibi aynı apple kimliğini kullandığımız iCihazlarımıza fotoğraflarımızı nasıl yükleriz. 

Gereksinimler
1) Windows için iCloud
2) Apple Kimliği

Öncelikle bunun 2 yolu var.
1) https://www.icloud.com adresine girerek yükleme,
2) iCloud Windows uygulamasını bilgisayara yükleme.

Ben bu yazımda 2. Yöntem olan iCloud Windows uygulamasından bahsedeceğim.

Öncelikle bilgisayarımıza iCloud programını yüklüyoruz. Bir önceki yazımda anlattığım “iCloud Fotoğraf Arşivi Bilgisayara Nasıl İndirilir” yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

İndirdiğimiz iCloud programını bilgisayarımıza kurduktan sonra Apple Kimliğimiz ile giriş yapalım.

Giriş yaptıktan sonra, iCloud hesabımız ile neleri eşitlemek istediğimizi soran bir pencere gelecek. Biz bütün tikleri kaldırıp, sadece Fotoğrafları açık bırakacağız.

Açık bıraktığımız Fotoğraflar menüsünden “Seçenekler”e girerek ayarlarımızı aşağıdaki gibi yapıyoruz.

Ayarlarımızı yukarıdaki gibi yaptıktan sonra, Fotoğraflarımızı yüklemeyi deneyelim. Bunun için herhangi bir klasörün solunda bulunan “Hızlı Erişim” veya “Yerel Diskler”in bulunduğu konumda “iCloud Fotoğrafları” adlı klasöre giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra karşımıza “İndirilenler” ve “Yüklenenler” diye 2 adet klasör çıkabilir. Biz “Yüklenenler” klasörüne girip, yüklemek istediğimiz fotoğrafı buraya kopyalıyoruz.

Fotoğrafları kopyalama işimiz bittikten sonra, telefonumuzdaki Galeriyi kontrol edelim. Yükleme işlemleri internet üzerinden olduğu için çok büyük boyutlarda dosyaların galeriye düşmesi biraz zaman alabilir. Ama normal sıradan boyutlardaki fotoğraflar galeriye hemen düşecektir.

Aşağıda kendi telefonum üzerinden göstereceğim örneğe göz atabilirsiniz. Fotoğrafın boyutu 2mb ve telefonuma düşmesi bir kaç saniyemi almadı.

Aşağıdaki görsellerde Yüklemek istediğim fotoğrafı “iCloud Fotoğraflar” klasörünün içinde bulunan “Yüklenenler” klasörüne kopyaladım ve başarılı bir şekilde telefonumun galerisine geldi.

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle