The Hacker 34 isimli YouTube kanalı, iOS 14 için hazırladığı konsept videosunu yayınladı. iOS kullanıcılarının isteklerini yansıtan videoda özellikle yeni çağrı arayüzü dikkat çekiyor.

Apple, yeni iOS işletimi olan iOS 13’ü geçtiğimiz eylül ayında yayınlandı. Apple, iOS 13’le beraber karanlık mod gibi bir dizi yeni özelliği iPhone kullanıcılarına sundu. Ancak, iPhone sahipleri için bu yeterli olmadı, işletim sisteminde başka özellikler ve iyileştirmeler de istiyorlar. 

Apple’ın iPhone’lar için kullanıcılara sunacağı bir sonraki işletim sistemi iOS 14 olması muhtemel. iOS 14’le ilgili olarak şu ana kadar açıklanmış herhangi bir bilgi yok. Ancak iOS 14’ün neye benzeyeceğini bilmesek de, The Hacker 34 isimli YouTube kanalı iOS 14’e gelmesi düşünülen bir dizi yeni özelliği gösteren video konsepti ortaya çıkardı. The Hacker 34 YouTube kanalının oluşturduğu videoda, iPhone kullanıcılarının en çok istediği özelliklere yer verilmiş.

ios 14

iOS 14’e ait konsept videosunda en çok dikkat çeken özellik, tüm ekranı kaplamayan yeni çağrı arayüzü görünüyor. Videoda, gelen bir çağrı için ekranın üst kısmından inen bir pencere görünüyor. Android’in yeni sürümlerinde olan bu özellik sayesinde kullanıcıların işlemleri, gelen bir arama ile kesintiye uğramıyor.

The Hacker 34 kanalındaki konsept videosunda bir diğer özellik ise bölünmüş ekran ve sürükle bırak yönteminin iPhone’larda nasıl görüneceği. Bu özellikler şu anda iPadOS’de var. Ancak iPhone kullanıcıları bu özelliği kendi telefonlarına da istiyorlar. 

iOS 14 Bölünmüş Ekran

iOS 14’ün konsept videosunda aynı zamanda iOS için birden fazla kullanıcı desteği görünüyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar birden fazla Apple ID hesabı arasında rahatlıkla geçiş yapabilirler. Bu özellik iPhone’larla beraber iPad’ler için de uzun zamandır istenen bir özellikti. 

iOS 14 Çoklu Kullanıcı Desteği

Kaynak : https://www.idropnews.com/rumors/new-ios-14-concept-shows-much-needed-call-ui-redesign-and-more/