Instagram, Twitter, Youtube ve Facebook İçerikleri iPhone’a Nasıl İndirilir

0
126

Herkese yeni bir Haftadan merhabalar 🙂

Bugün çok faydalı ve bir o kadarda hoşunuza gideceğini düşündüğüm bir soruna el atıyorum arkadaşlar 🙂 Biliyorsunuz ki Apple iOS 12 ile beraber Siri Shortcuts yani Kestirmeler özelliğini iOS cihazlarına getirdi.

Bu sayede iOS cihazlarımıza yapmasını istediğimiz işleri Kestirmeler sayesinde daha basit bir hale getirebiliyoruz. Ama tabi biz kullanıcılar olarak bu işi bir tık daha öteye taşıyıp iOS cihazlarımıza normalde yapamayacağı şeyleri yaptırmış oluyoruz.

Bunlardan en önemlisi ise iPhone cihazlarımıza Müzik, Video ve Fotoğrafları indirmek gibi bir çok şeyi yapabilme yetisi kazandırıyoruz.

Lafı daha fazla uzatmadan neler yapmamız gerektiğine bir bakalım.

Öncelikle telefonumuza iOS 12 güncellemesi yüklü ise aşağıdan Kestirmeler uygulamasını indirip kuralım.

Shortcuts
Shortcuts
Developer: Apple
Price: Free
  • Shortcuts Screenshot
  • Shortcuts Screenshot
  • Shortcuts Screenshot
  • Shortcuts Screenshot
  • Shortcuts Screenshot
  • Shortcuts Screenshot
  • Shortcuts Screenshot
  • Shortcuts Screenshot

Uygulama indirmesini gerçekleştirdikten sonra aşağıda ki bağlantıdan Telefonumuza Facebook’dan, Instagram’dan, Twitter’dan ve Youtube’dan videoları indirmeye yarayacak olan kestirmeyi indirip aktif edelim.
Media Grabber İndir

Kestirmeyi yükledikten sonra size belirli izinler ve sorular soracak. Bunların hepsine izin verip Sürdür dedikten sonra artık videoları indireceğimiz aşamaya geçebiliriz.

Instagram

Instagram videolarını indirmek için yapmamız gereken adımlar çok kolay. Uygulamayı Açalım, Instagram Profili herkese açık olan bir hesabın videosunu yada fotoğrafını “Gönder” butonuna tıklayarak “Paylaş” diyelim ve Kestirmeleri seçelim.

Ekrana gelen kestirmelerden Media Grabber’ı seçelim ve kod betikleri çalışmaya başlasın. Bu aşamadan sonra ekrana dokunmadan bekliyoruz. Kestirme bize ilgili içeriği hazır edip, ne yapmak istediğimizi soran ekranı getirecektir. Burada ilgili içeriğin boyutunu seçip sonrasında’da Save to Camera Roll derseniz galerinize kayıt olacaktır.

Twitter

Twitter video indirme işlemide Instagram kadar kolay.
-Öncelikle Twitter uygulamamızı açalım,
-İstediğimiz videoyu paylaş diyerek “Tweeti Paylaşma aracı”nı seçelim
-Çıkan seçeneklerde Kestirmeleri seçelim

Buradan sonraki süreç Instagram ile aynıdır.

Youtube

Youtube videolarını 2 şekilde’de indirebilirsiniz arkadaşlar.

1- Herhangi bir video linkini kopyalayıp Kestirmeler uygulamasını açın ve Media Grabber tıklayın. Bu işlem sizin kopyaladığınız linki otomatik algılayıp indirme işlemine başlayacaktır.

2- Instagram ve Twitter da yaptığımız gibi uygulamayı açıp videoyu paylaşma menüsünden, daha fazlaya tıklayıp kestirmeleri seçiyoruz.

Faydalı bir yazımızın daha sonuna geldik 🙂 Umarım Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube gibi platformlardan başarılı bir şekilde telefonlarınıza videoları indirmeyi başarabilirsiniz arkadaşlar 🙂 Takıldığınız noktalar olursa yorumlarda lütfen belirtin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.