Evet arkadaşlar, bir çoğumuz iCloud Fotoğraf Arşivini kullanıyoruz. Kimi zaman faydalı yanlarını görüyor, kimi zamanda İnternetimizin olmadığı yerlerde iCloud Fotoğraf Arşivinden fotoğraf açamıyoruz Bkz: iPhone’da En iyi Depolama

Gereksinimler;
1-)Windows için iCloud
2-)Apple Kimlik Bilgileriniz

Bugünki yazımızda iCloud Fotoğraf Arşivinden fotoğraflarımızı indirmeyi anlatacağım. Ben bu yöntemde Apple’ın Windows için hazırlamış olduğu iCloud programını kullandım.

Öncelikle bilgisayarımıza yukarıdaki Gereksinimler kısmından iCloud programını indirip kuralım. Kurulum işlemleri bittikten sonra programı çalıştırıp Apple kimliğimiz ile giriş yapalım.

Yukarıda girişini tamamladığımız iCloud da, bir kaç ayar yapalım. Amacımız sadece fotoğrafları indirmek olduğu için, fotoğraf haricindeki diğer özellikleri kapatalım.

Fotoğraflar kısmında bulunan “Seçenekler” Menüsüne girelim ve aşağıdaki gibi ayarlayalım. Sebebi ise, yapacağımız işlemin sadece iCloud arşivinden fotoğraf indirmek olması. Ayrıca; Fotoğrafları indirmek istediğiniz alanı “Değiştir” butonuna basarak kendiniz belirleyebilirsiniz.

Buraya kadar her şey tamam, sıra fotoğrafları indirmeye geldi. Fakat 1 iyi 1 de kötü haberim var 🙂
Kötü haber; Eğer fotoğraf arşiviniz çok büyük ise fotoğrafları indirme hazırlığı uzun sürüyor 🙂
İyi haber; Fotoğraf arşiviniz 1000ila 2000 arası bir şey ise 5-10dk ya indirme hazırlığı bitmiş oluyor.

İndirme hazırlığını başlatmak için, bilgisayarımızın sağ alt köşesinde bulunan iCloud simgesine 1 kere tıklayıp “Fotoğraf İndir” diyelim.

Bu aşamadan sonra karşımıza Fotoğraf Arşiviniz hazırlanıyor uyarısı gelecektir. Fotoğraf Arşivi hazırlığı, boyutunuza göre 5ila 10dk da sürebilir. 1 ila 2 günde sürebilir 🙂 Geçen süre zarfında bu işlemi tekrar edin.

Fotoğraflarınız hazır olduğunda size hangi yılları indirmek istediğinizi soran bir pencere gelecek. Yıllarınızı seçip tamam dediğinizde, sizin belirlediğiniz klasöre fotoğraflar inmeye başlayacak.

7 YORUMLAR

 1. Merhaba bu belirttiğiniz yılları seçme kısmına kadar geliyorum fakat yılları seçtikten sonra devamındaki durumu göremiyorum 2017 klasörü oluşuyor(içinde 1000 fotoğraf var) fakat içi boş görünüyor

  • Merve hanım merhaba,

   Şimdi kendi fotoğraflarımı denedim 2018 albümüm içerisinde 1060 tane fotoğraf vardı onları indir dedim ve belirttiğim klasöre inmeye başladılar. Acaba indireceğiniz klasör yerini belirlemeyi atlamış olabilir misiniz? Yada belkide fotoğraflar iniyordur ama nerede olduğunu bulamamışsınızdır? Yanlış anlaşılmasın yapamadınız demiyorum belki gözden kaçmıştır. Takıldığınız yerde bana Chat kısmından online olarak ulaşabilirsiniz.

 2. merhaba,
  Fotoğraf Arşiviniz hazırlanıyor uyarısı gelmekte yaklaşık 6 saat geçti.
  telefonumda 1500 adet fotograf ve 3o a yakın video var. daha ne kadar beklerim:( ya da farklı bir sorun var da ben mi anlamıyorum?
  teşekkürler

  • Merhaba,
   Burcu hanım bu duruma bazı etkenler var.
   Apple Sunucularının yoğunluğu, internet hızınızın yavaş olması ve Fotoğrafları İndirme işlemini başlat dedikten bir süre sonra bilgisayarınızı kapatmanız.
   Özellikle bilgisayarınızı kapatmanız yaptığınız işlemi sonlandıracaktır. Bilgisayarınızı tekrar açıp fotoğrafları indir işlemini başlattığınızda her şey sıfırdan başlamış olacaktır.

   Bu işlemi başlatırken bilgisayarınızı açık bırakmanızı öneririm.
   İyi günler

 3. Merhaba,
  İndirmek istediğim 2018 klasöründe 6.907 fotoğraf ve 1.531 video bulunmakta. Çok uzun süre beklediğim için arada yükleme tuşuna tekrar tekrar bastım. Şu anda 55.759 öğe indirilecek gözüküyor ancak hiçbir hareket yok. Öncelikle bu 55K’lık bekleyen listesini nasıl iptal edebilirim?
  Teşekkürler,
  Çiğdem

  • Merhaba Çiğdem Hanım,
   Bünün için aklıma gelen 2 yöntem var.
   1-) Uygulamadan çıkış yapıp iCloud hesabınızla tekrar girmeniz.
   2-) Uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeniz.

   Konuda da söylediğim gibi süreç biraz uzun sürdü için beklemek gerekiyor. Fotoğrafları yükleme tuşuna bir kere basın ve bilgisayarı kapatmadan bekleyin fotoğraflar hazırlanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.