Google Fotoğraflar Başka Hesaba Nasıl Aktarılır

0
94

Merhabalar Arkadaşlar.

Google Fotoğrafları farklı bir gmail hesabına aktarmak istediğimizde nasıl bir yol izlememiz gerektiğini sizlere anlatacağım. İnternette gördüğüm kadarıyla bununla ilgili çok net ve anlaşılır makaleler yok. Bende bu ihtiyacı ortadan kaldırmak için sizlere böyle bir yazı hazırlamayı düşündüm.

Bu işlem için 2 farklı yerden aktarım yapabilme yöntemi var. 
1 – Google Fotoğraflara Web’den giriş yaparak aktarmak
2 – Google Fotoğrafları Telefonunuza yüklü olan uygulamasından aktarmak

Google Fotoğrafları Telefondan Aktarmak

Google Fotoğraflar uygulamasını telefonumuzda açalım ve ayarlar menüsünün içinde Paylaşılan Kitaplıklar’a tıklayıp davetiye gönderme işlemini başlatalım.

Aktarmak istediğimiz hesabın mail adresini yazıp, neleri paylaşmak istediğimizi seçtikten sonra davetiyemizi gönderebiliriz.

Davetiyemizi, fotoğrafları taşımak istediğimiz hesabımıza gönderdik. Şimdi ise davetiye gönderdiğimiz hesaba Google Fotoğraflar uygulamasından giriş yapalım ve gelen daveti kabul edelim.

Daveti kabul ettikten sonra, fotoğraflarımızı yeni hesabımıza aktarma özelliğini aktif etmemiz gerekiyor. Bunun için daveti kabul ettiğimiz bağlantının üzerine tıklayarak eski hesabımızdaki fotoğraflara ulaşmış oluyoruz. Zaten uygulama size otomatik olarak açılsın mı diye yukarıda uyarı veriyor. Buraya girerek, “tüm fotoğraflar” seçeneğini seçip geri geliyorsunuz. Bütün işlem tamam, fotoğraflarınız yeni hesabınıza aktarılmaya başlandı.

Google Fotoğrafları Web’den Aktarmak

Öncelikle bu adresten aktarmak istediğinizi fotoğraflar için Google Fotoğraflara’a giriş yapalım https://photos.google.com/ 
Başarılı bir şekilde giriş sağladıktan sonra karşımıza telefonumuzda yedeklenmiş olan fotoğraflar çıkacaktır. 

Sol üst tarafta bulunan 3 çizgiye tıklayıp, açılan menüden “Arkadaş Hesabı Ekleyin’e” tıklayarak kitaplık paylaşımını başlatalım.

Kitaplık Paylaşımı için aşağıdaki adımları’da tamamladıktan sonra davetiyemizi gönderiyoruz ve yeni hesabınız ile Google Fotoğraflara girerek daveti kabul ediyoruz.

Davet işlemini gerçekleştirdik. Şimdi bu daveti kabul edip, eski fotoğraflarınızı yeni hesaba aktaralım. Bunun için daveti gönderdiğimiz hesaba Google Fotoğraflardan giriş yaparak kabul edelim.

Daveti’de kabul ettiğimize göre, fotoğrafları kendi kitaplığımıza aktarabiliriz. Bunun için yapılması gereken işlemde gayet kolay arkadaşlar. Yukarıdaki görselde davetiyeyi kabul etmiştik ve şimdi oraya tekrar gelerek bu sefer ismimize tıklıyoruz ve eski Google Fotoğraflar hesabımızdaki bütün fotoğraflara ulaşıyoruz.

Daha sonra aşağıdaki görselde olduğu gibi sağ tarafta bulunan alt alta dizili 3 noktaya tıklayarak “Paylaşılan Kitaplık Ayarlarına” giriyoruz ve sırasıyla şu adımları kontrol ediyoruz.
Kitaplığıma Kaydet -> Tüm Fotoğraflar seçili olacak şekilde Bitti diyoruz. Böylelikle eski Google Fotoğraflar hesabınızdaki bütün fotoğraflarınız, yeni Google Fotoğraflar hesabınıza düşmeye başlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.