Bildiğiniz üzere facebook’da reklam virüsleri ve spamları bitmek bilmez bir hal aldı. Durum böyle olunca bilinçsiz facebook kullanıcıları, daha doğrusu internet kullanıcıları bu virüslerin mağduru olmakla kalmıyor yayılmasın da büyük rol üstleniyor.

Bu virüslere hiç bulaşmamış kişiler, internetten indirmiş oldukları dosyalardan da kendilerini bu duruma bulaştırmış olabiliyorlar. Ve sonra ver elini Facebook spamları :))

Bugün sizlere bunun çözümünü anlatacağım. İnternette bir çok yerde baktım düzgün ve ayrıntılı bir anlatım yok, o yüzden sizlere bunu anlatmaya karar verdim, umarım bu konu sonrasında uyguladığınız işlemden olumlu bir sonuç alırsınız.

Kesin çözüm olabilecek bir yöntem ise, klasörüne girip, aşağıda göstermiş olduğum klasörlerin içindekileri masaüstüne taşıyacaksınız yada sileceksiniz. Ayrıca Program Files dan Google klasörünün içine girip extension klasöründe ki dosyaları da siliyoruz ve default klasöründekileri de.. Bu çözüm Google Chrome içinde ki eklentiler sayfasına girmenizi sağlayacak.

Daha sonra İnternet Explorer’ı açarak Facebook’a giriyor ve Hesap Ayarlarını açıyoruz.

Açtıktan sonra, sol taraftaki başlıklardan Uygulamalar yazana tıklıyoruz. ”
Karşımıza açılan sayfada, Uygulama sayınız çok ise “Tümünü Göster” e basarak Youtube uygulamasını bulun. Daha sonra mouse ile üzerine gelerek yanında ki “x” işaretine basıp uygulmanın erişim iznini kaldırın.

Hepsi bu kadar, duvarınız da paylaşılan bütün spamlar gitmiş olacak. Siz sadece youtube uygulamasını kaldırmakla kalmayın, orada dikkatinizi çeken ve hiç kullanmadığınız uygulamaları da aynı şekilde kaldırın.

Not: Uzunca okumak istemeyenler için, işlemleri sırasıyla yazacağım fakat okumanız yararınıza olacaktır.

Facebook’a Giriş yap>Hesap Ayarları>Uygulamalar>Youtube vb uygulamaları kaldır.>Çıkan uyarıların içini işaretle ve tamam de.
Umarım anlattıklarım işinizi görmüştür ve bir çözüme ulaşmışsınızdır.

İyi günler.