Merhaba,
Bugünkü yazımızda Chrome eklentilerini Firefox’da nasıl çalıştırıp kullanabiliriz inceleyelim

Öncelikle Firefox Tarayacımıza aşağıdaki eklentiyi kuruyoruz.
Chrome Store Foxified

Kurulum tamamlandıktan sonra, indirmek istediğimiz Chrome eklentisini, Chrome mağazasından buluyoruz ve Add to Firefox diyoruz.

Add to Firefox butonuna bastıktan sonra, bizden ne yapmamızı istediği bir ekran geliyor. Buradaki önemli husus şu, eklentiyi imzalamadan işlem yaparsak, sorunlarla karşılaşabiliriz. O yüzden eklentimizi “Just Sign and Download” seçeneği ile imzalayarak tarayıcımıza kuracağız.

Eklentimizi imzalamak istediğimizde böyle bir hatala ile karşılaşmamız gerekiyor (Signin failed). Burada AMO ya giriş yapmamız isteniyor. Yani bizim Mozilla hesabımıza giriş yapmalıyız.

Open Login in New Tab diyerek, hesabımıza giriş yapacağımız ekran karşımıza çıkacak. Buradan AMO hesabımıza giriş yapalım. Yoksa’da oluşturmak için web sitesindeki yönergeleri izleyebilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra, yukarıdaki sayfaya geri dönerek Retry diyoruz ve eklentimiz imzalanmaya başlıyor. İmzalama işlemi başarıyla tamamlanırsa aşağıdaki ekran sizi karşılayacaktır.
(Not: Her zaman başarıyla sonuçlanmayabilir)

İmzalanmış Dosyanızı ” Save Signed Addon to File” butonuna tıklayarak masaüstüne kayıt edebilirsiniz. Daha sonra masaüstüne kayıt ettiğiniz eklentinizi, Firefox eklentiler sayfasından sürükle bırak yaparak yükleyebilirsiniz.