Anasayfa / Apple / Apple TV ile TV Kanallarını İzlemek (3.Nesil) (Artık Çalışmıyor)

Apple TV ile TV Kanallarını İzlemek (3.Nesil) (Artık Çalışmıyor)

Arkadaşlar Denedim ve sonuca ulaştım. Jailbreak gerektirmez.
Bir çok yerde anlatılan yöntemler ya olmuyordu ya DNS çalışmıyordu yada verilen sitelere girilmiyordu.
Bu sorunu uzun uğraşlar sonucu buldum, sizlerinde faydalanmasını canı gönülden istiyorum.

TV kanallarını Apple TV 3 üzerinden rahatça izleyebileceğiz artık. iPad den iPhone dan mirroring yapmaya gerek kalmayacak.
Konuyu derleyip toplayacağım
HER ŞEYDEN ÖNCE AYARLARDAN GENEL’E GİRİP ” VERİLERİ APPLE GÖNDER ” SEÇENEĞİNİ KAPATINIZ.
DİĞER BİR ÖNEMLİ KONU İSE, BİRAZDAN AŞAĞIDA YÜKLEYECEĞİMİZ SERTİFİKAYI APPLE TV YE YÜKLEDİKTEN SONRA USB KABLOSUNU ÇIKARIP BİLGİSAYAR İLE BAĞLANTISINI KESİN. EĞER İTUNES AÇILIR İSE YÜKLENEN SERTİFİKAYI APPLE TV DEN KALDIRIYOR  . SONRA TEKRAR YÜKLEMEK GEREKİYOR.
ARKADAŞLAR KONUYU ELİMDEN GELDİĞİ KADAR, GÖRSELLER İLE ANLATMAYA ÇALIŞACAĞIM
Öncelikle işe bilgisayarımıza ıPhoneConfigUtilty yükleyerek başlıyoruz.
Programımızı indirip yükledikten sonra, Apple TV’mizi bilgisayara bağlayıp programı açıyoruz.
Program açıldıktan sonra karşımıza sol tarafta bağlı olan cihazlar çıkacaktır. Apple TV seçip daha sonra Configuration Profiles sekmesine tıklıyoruz ve Karşımıza boş bir sayfa açılıyor. Ben daha önce yüklediğim için bende sertifikalar yüklü görünüyor.
 0
Sol üst köşede Add’e tıklıyoruz ve Buradan indirmiş olduğumuz dosyayı rardan çıkartıp programa yüklüyoruz. ( Add a tıkladıktan sonra dosya türü kısmını “All Files” yapıyoruz ).. Dosya yükleme işlemi başarılı olduktan sonra karşınıza bende ki gibi bir pencere gelecektir.
Boş sayfaya yüklenmiş olan ” trailers.apple.com ” yazısının karşısında ki İnstall butonuna tıklıyoruz ve Remove yazısının çıkmasını bekliyoruz. Remove yazdıktan sonra Apple tv mizi bilgisayardan çıkartıp tekrar TV mize geri takabiliriz.
Burada ki asıl önemli kısmı yapmış bulunmaktayız.
Şimdi sıra Apple TV ye DNS’i kayıt etmeye geldi. Bunun içinde şu yolu izliyoruz;
Ayarlar>Genel>Ağ>Wifi>Wifi adınız>DNS Ayarla (Elle)>DNS : 180.153.225.136 veya 210.129.145.150 yazıyoruz ve bitti diyoruz.
0
.

quote:

Buradan sonra ki işlemle uğraşmak istemeyen arkadaşlar için, “turuncum” adlı arkadaşımın fikriyle yola çıkarak ortak hesap kullanmayı anlatacağım. Böylelikle bir kanal eklendiği zaman, direk olarak sisteminizde hazır olarak izleyebileceksiniz. Öteki türlü, aşağıda anlatmış olduğum üyeliği açmanız gerekecek ve kanalların hepsini eklemeniz gerekecektir. Olsun, ben kendi listemi kendim oluşturacağım, gerek duymuyorum derseniz, bu adımı atlayarak devam edebilirsiniz.

Bunun için yapmamız gerekenler, Apple TV’den Fragmanlara girip karşımıza çıkan çince başlıklardan en üstte ki 4 adet sekmeden en sonuncusuna girmek. Buraya da giriş yaptıktan sonra karşımıza açılan başlıklardan ” TV Login ” yazanına girip açmış olduğumuz üyeliği burada aktif ediyoruz.

Kullanıcı Adı: dhtv
Şifre: appletv

0
Şimdi ise daha da önemli olan TV Yayınlarını cihazımız üzerinden görmemizi sağlayan siteye kayıt olmak. Bunun için http://www.freeeeetv.com/member.php?mod=ju burada ki siteye girip kayıt oluyoruz.
Aşağıda göstermiş olduğum yere tıklayın.
 1
Tüm burada ki kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra mail adresinize gelen aktivasyon linkine tıklayıp kaydı başarı ile yapmış oluyoruz.
Şimdi açmış olduğumuz bu üyeliği Apple TV’mize girelim.
Bunun için yapmamız gerekenler, Apple TV’den Fragmanlara girip karşımıza çıkan çince başlıklardan en üstte ki 4 adet sekmeden en sonuncusuna girmek.
0
Buraya da giriş yaptıktan sonra karşımıza açılan başlıklardan ” TV Login ” yazanına girip açmış olduğumuz üyeliği burada aktif ediyoruz.
Şimdi ise kanalları eklemeye geldi sıra. Ve bunun içinde az önce kayıt olduğumuz siteye ” http://www.freeeeetv.com/” geri dönüp forum başlıklarından “APPLE TV” yazana tıklıyoruz.
 0
Karşımıza böyle bir sayfa açılacaktır.
Bu açılan sayfada ki boş yere M3U8 uzantılı yayınları ekliyoruz. Buraya kendiniz de yayın ekleyebilir yada benim netten bulmuş olduğum yayınları da ekleyebilirsiniz. Burada ki yayınları güncel tutarsak hepimiz için daha faydalı olmuş olur.
Kanalların hepsini seçip yukarıda göstermiş olduğum resimde ki boş kutuya yapıştırıp hemen altında bulunan butona tıklayıp onaylayın.
Onaylama işlemini yaptıktan sonra APPLE TV’den Fragmanlara giriyoruz ve üstte açılan 4 adet sekmeden en sonuncusu olana girip ” Personel Link ” adlı başlığa tıklıyoruz ve kayıt ettiğimiz kanallara en sonunda ulaşabiliyoruz.
0
Arkadaşlar konu biraz karışık olabilir kusuruma bakmayın lütfen. Her geçen gün konuyu biraz daha düzenleyeceğim. Yapamayan arkadaşlar konuya yazarlarsa yardımcı olmaya çalışır ve konuyu ona göre düzenlerim.

Hakkında Atıf Zafrak

Kontrol Et

iOS 12 Beta Nasıl Yüklenir

iOS Kullanıcılarının iOS 12 Beta sürümlerine erken erişmesini sağlayacak olan iOS Beta Profilinin iPhone’unuza Nasıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.